Koerte kõige levinumad tervisehädad on just hammastega seotud
univet.loomakliinik 12. november 2012
Ülemöödunud nädalal käis loomaarst Julia Kuhta Veterianaaride konverentsil ennast täiendamas ja ühepäevasel praktikal just hambahaiguste osas. 

Loomaarst Julia Kuhta väidab, et koerte puhul on kõige levinumad tervisehädad just hammastega seotud. Terved hambad on väga olulised nii inimesel kui ka koeral ja mõjutavad kogu organismi tervist, seetõttu on hammaste eest hoolitsemine väga tähtis.

Koera hambaid võivad ohustada mitmed haigused nagu näiteks hambakatt, hambakivi või periodontaalne haigus

Kontrollige regulaarselt
Koera suud tuleb regulaarselt kontrollida, et avastada probleeme võimalikult varakult. Pöörake tähelepanu koera hingeõhule, see on esmane märk, et võtta ühendust veterinaariga.  


Mida jälgida?
Kui Teie koera igemed on punakad, veritsevad või paistes, hammastel on koorikuga kollakaspruun hambakivi või koer ilastab pöörduge kohe oma loomaarsti poole.  Ägeda igemepõletiku korral võib juhtuda, et koer ei suuda enam süüa ja toit kukub suust välja. Tähelepanu peaks pöörama ka mõranenud, plekiliste või puuduvate hammaste suhtes. Kontrollige, kas koera lõug on paistes või moondunud. Eelpool nimetatud probleemidest kodus jagu ei saa vaid tuleb pöörduda loomaarsti poole.

Ootame Teid ja Teie lemmikut Vilde tee loomakliinikusse loomaarst Julia Kuhta vastuvõtule, et selgitada välja hammaste tervis, vajalikud protseduurid ning kodused hoolduse võimalused.

                                               
Kommentaarid: 0
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: